Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spotkanie z Karoliną Kołodziej

2 czerwca (poniedziałek) o godz. 17 w Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15) odbędzie się oficjalna premiera książki Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście. Podczas spotkania autorskiego Karolina Kołodziej opowie skąd wziął się pomysł na książkę i jak można ją wykorzystywać w pracy z dziećmi.

Chcesz wiedzieć, jak przygotować jadalny herb Łodzi, lornetkę z rolek od papieru toaletowego a z pustych kartonów po sokach – łódzkie kamienice? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z książki „Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście” autorstwa Karoliny Kołodziej, która w połowie maja ukaże się w księgarniach.

Książka składa się z 21 tematycznych rozdziałów poświęconych m.in. kamienicom, witrażom, herbowi miasta, fabrykom, Arturowi Rubinsteinowi, kamiennym zwierzętom zdobiącym elewacje kamienic i pałaców, tramwajom czy Szlakowi Bajkowemu. Stanowi zbiór interesujących informacji o Łodzi podanych w przystępny sposób, językiem zrozumiałym dla dzieci. Rozdziały zawierają stałe części takie jak: „Zostań małym Odkrywcą Łodzi” – z propozycjami rodzinnych spacerów, „Czy wiesz, że…” – prezentującą ciekawostki oraz – co jest największą innowacją tej książki – instrukcje licznych prac manualnych, które nie tylko pozwolą twórczo spędzić czas, ale także utrwalą zdobytą wiedzę. Książka stanowić może interesujący materiał dydaktyczny do prowadzenia rozmaitych warsztatów i zajęć z zakresu edukacji regionalnej. Adresatem książki są najmłodsi mieszkańcy Łodzi (6-9 lat).

Wydawcą książki jest stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Projekt został zrealizowany przy wsparciu partnerów: sieci Rossmann, Stacji Nowa Gdynia, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Muzeum Fabryki oraz Baśniowej Kawiarenki. Opiekę medialną nad książką objęli: Dziennik Łódzki, Radio Łódź, TVP Łódź oraz portal www.dzieciwlodzi.pl.

2 czerwca (poniedziałek), godz. 17:00
Partnerzy: Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO, Kawiarnia Podróżnicza Daleko Blisko
Prowadząca: Natalia Królikowska
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Współorganizatorami wydarzenia są Muzeum Miasta Łodzi oraz Kawiarnia Podróżnicza Daleko Blisko

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum