Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spotkanie z Bartkiem Jarmolińskim odwołane

Z przykrością informujemy, iż powodu choroby artysty spotkanie zostało odwołane.

W środę 11 czerwca zapraszamy na spotkanie z Bartkiem Jarmolińskim, połączone z prezentacją wybranych filmów wideo oraz dokumentacji jego działań artystycznych i kuratorskich.

Bartek Jarmoliński (rocznik 1975), absolwent ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, malarz i performer, to jeden z najbardziej aktywnych twórczo łódzkich artystów średniego pokolenia. Od kilkunastu lat z sukcesami uczestniczy w polskim życiu kulturalnym, zdobywając nagrody i wyróżnienia oraz dzieląc się z publicznością, także zagraniczną, swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat otaczającej go rzeczywistości. Pracuje przede wszystkim malarskimi cyklami, podejmując w nich ważne, czasami kontrowersyjne tematy dotyczące potrzeb, kondycji i wartości człowieka żyjącego w XXI wieku w Polsce. Wiwisekcji poddaje również siebie, jako artystę i mężczyznę funkcjonującego w realiach pop-kultury, manipulacji wizerunkiem, przenikania sfer sacrum i profanum. Dopełnieniem jego malarstwa są zdjęcia oraz filmy wideo, których Bartek jest autorem i głównym bohaterem, tak jak w tytułowym Carte Blanche, będącym zapisem performance pod tym samym tytułem zrealizowanym na Festiwalu Performance w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w 2013 roku.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane filmy Bartka Jarmolińskiego, multimedialne relacje z jego działań artystycznych oraz kuratorskich, czyli projekty Galerii Promocji Młodych w Bałuckim Ośrodku Kultury RONDO w Łodzi. Będą one punktem wyjścia do dyskusji na temat możliwości ale i ograniczeń, jakie stoją przed współczesnym artystą i roli mężczyzny w naszej rzeczywistości społeczno-artystycznej.

Więcej o artyście: http://www.artysci-lodzkie.pl/pl/artysta/j/bartlomiej-jarmolinski/

Patroni medialni: www.lodz-art.eu, Kalejdoskop/regionkultury.pl

fot. z archiwum artysty

11 czerwca (środa), godz. 18:00
Miejsce: Retro Cafe
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum