Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Spektakle w wykonaniu uczniów i absolwentów XLIV LO w Łodzi

Na spektakl Rodzinka i monodram Przyjąć NIE w wykonaniu uczniów i absolwentów XLIV LO w Łodzi zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi w dniu 17 czerwca o godzinie 17.30.

Teatr 40 i 4  powstał w 2012 roku, wypracował on własną metodę adaptowania literatury. Aktorzy tworzą swoistą pantomimę, która odwołuje się do ruchu scenicznego, muzyki i światła. Wyszliśmy bowiem z założenia, że sama literatura mówi wszystko i nie ma sensu jej dublować słowami. Siła sztuki, jak i wszystkiego, tkwi przecież  w dialogu. A zatem naszym teatrem uprawiamy ten swoisty dialog z literaturą (ona mówi, a my pokazujemy). Dotychczas uczniowie pokazali spektakl na motywach „Makbeta”. Okazał się sukcesem. Publiczność w komentarzach podkreślała, że charakter i obraz tego spektaklu odbiegał zupełnie od zwyczajowych przedsięwzięć szkolnych, że poziom artystyczny był zupełnym, pozytywnym, zaskoczeniem. Nasze działania, które nazwaliśmy Teatrem łatwiej objęte są patronatem medialnym programu Młodzi w Łodzi.

Monodram "Przyjąć NIE" autorstwa i w wykonaniu Aleksadry Szałek, absolwentki XLIV LO w Łodzi oraz spektakl  "Rodzinka" inspirowany twórczością Sławomira Mrożka w wykonaniu uczniów i absolwentów XLIV LO w Łodzi, działający w grupie teatralnej  "Teatr 40 i 4"  pod opieką Agnieszki Korzekwy, Magdaleny Rydel, Edwina Jadczyka.

17 czerwca (wtorek), godz. 17:30
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Wydarzenie w ramach podsumowania działań edukacyjnych na rzecz osób z niepełnosprawnościami w sezonie 2013/2014

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum