Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Premiera katalogu

24 czerwca w ramach obchodów Roku Jana Karskiego w Muzeum Miasta Łodzi zapraszamy na premierę katalogu do wystawy Gabinet Profesora Jana Karskiego "...więcej niż bohater", której towarzyszyć będzie oprowadzanie kuratorskie.

W programie spotkania:

Godz. 17:00 kuratorskie oprowadzanie po wystawie
W ramach obchodów Roku Jana Karskiego każdego 24. dnia miesiąca odbywają się oprowadzania kuratorskie po nowym Gabinecie Profesora Jana Karskiego.
W ogrodzie pałacowym będzie można zwiedzić wystawę plenerową Łódź Jana Karskiego.

Godz. 18:00 prezentacja Katalogu memorabiliów Profesora Jana Karskiego i najciekawszych obiektów przekazanych do Muzeum Miasta Łodzi
Zostanie zaprezentowany katalog pamiątek związanych z profesorem Janem Karskim, które zostały przekazane do muzeum w latach 1998-1999 oraz później. Katalog towarzyszący wystawie Gabinet Profesora Jana Karskiego ...więcej niż bohater zawiera opis 181 obiektów. Wśród nich znajdują się dokumenty, korespondencja, książki, prasa, fotografie, nagrody, odznaczenia oraz meble, przedmioty codziennego użytku i dzieła sztuki.
Prezentacji katalogu dokonają autorzy, Mirosław Jaskulski i Andrzej Jankowski, którzy opowiedzą o mniej znanych obiektach i historiach z nimi związanych.
Gościem honorowym spotkania będzie pani Jadwiga Lenoch-Bukowska, siostra stryjeczna Jana Karskiego.

Wszystkich uczestników spotkania zapraszamy również do wzięcia udziału w grze Zlokalizuj kuriera, dzięki której będzie można lepiej poznać legendarnego kuriera i miejsca z nim związane.

24 czerwca (wtorek), godz. 17:00 – 19.00
Miejsce: Gabinet Profesora Jana Karskiego, Ogród Pałacu Poznańskich, Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum