Na zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy w każdy czwartek w godzinach 14.00-16.00. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 42 254 90 11 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Plan zajęć:
Lipiec
3 lipca - Muzealne zakamarki to zajęcia obejmujące zwiedzanie wnętrz pałacu rodziny Poznańskich: części reprezentacyjnej, biznesowej i prywatnej ze szczególnym uwzględnieniem miejsc niedostępnych na co dzień dla zwiedzających
10 lipca - Warsztaty plastyczno–matematyczne na podstawie wierszy „Małpa w kąpieli” oraz „Paweł i Gaweł” A. Fredry, „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej oraz „Chory kotek” S. Jachowicza
17 lipca - A może nad morze? to tytuł warsztatów towarzyszących wystawie czasowej poświęconej Janowi Rubczakowi, którego piękne pejzaże morskie staną się inspiracją dla najmłodszych twórców. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest marina, którzy z wielkich malarzy byli jej mistrzami oraz sami wypróbują swoich sił i różnorodnych technik wykonując prace będące przedsmakiem morskiego lata.
24 lipca - Pocztówka ze świata. Punktem wyjścia do planowanych zajęć będzie pocztówka stworzona własnoręcznie przez Wisławę Szymborską dla Karla Dedeciusa, która jest prezentowana na ekspozycji stałej w Muzeum Miasta Łodzi. Polska noblistka wykonywała swoje „wyklejanki” dla znajomych, bo – jak twierdziła – w latach 60. I 70. nie mogła znaleźć ładnych w sklepach. W dzisiejszych czasach, choć mamy nieograniczony dostęp do kolorowych materiałów papierniczych, to trudno jest znaleźć rzecz oryginalną i niemasową, dlatego uczestnicy zajęć własnoręcznie przygotują pocztówki, które będą mogły posłużyć jako prezent lub też pamiątka z wakacji. Dzieci ponadto dowiedzą się, że myśli można wyrażać w różnej formie graficznej i spróbują zapisać własną historię na stworzonej przez siebie kartce pocztowej przy wykorzystaniu techniki kolażu, a także poznają postać Wisławy Szymborskiej w kontekście wyklejanek, które tworzyła.
31 lipca - Co piszczy w pałacowej trawie? Zajęcia dla najmłodszych gości Muzeum, podczas których będą oni mogli przyjrzeć się bogactwu flory i fauny pałacowego ogrodu. Zabawa w botanika oraz poszukiwacza skarbów pozwoli uczestnikom dostrzec uroki sąsiedztwa sztuki i natury.
Sierpień
7 sierpnia - Luz wśród muz. Zajęcia, które w formie muzealnej gry przybliżą w ciekawy sposób muzealne zbiory.
Tego dnia zapraszamy także na spacer po Łodzi w ramach projektu "W poszukiwaniu zaginionego kwartału", więcej>
14 sierpnia - Legendy Ziemi Obiecanej. Prezentacja znanych i mniej znanych historii dawnej Łodzi, które zostały oparte na legendach, starych rycinach i fotografiach oraz wnętrzach Pałacu Poznańskich.
Tego dnia zapraszamy także na spacer po Łodzi w ramach projektu "W poszukiwaniu zaginionego kwartału", więcej>
21 sierpnia - Łódź - miasto wielu kultur. Prezentacja fenomenu historii Łodzi, jako miasta wielokulturowego i wielowyznaniowego na przykładzie historii rodziny Poznańskich i wybranych zabytków miasta.
28 sierpnia - Tajemnice ukryte pod ziemią to zajęcia, które obejmą zwiedzanie okolicy Pałacu Rodziny Poznańskich (Manufaktury, Starego Miasta i pl. Wolności) ze szczególnym uwzględnieniem miejsc mało znanych i tajemniczych.
Tego dnia zapraszamy także na spacer po Łodzi w ramach projektu "W poszukiwaniu zaginionego kwartału", więcej>