Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Finał projektu "W poszukiwaniu zaginionego kwartału"

Finał projektu W poszukiwaniu zaginionego kwartału połączony z prezentacją makiety fragmentu Łodzi
17 grudnia (środa), godz. 18:00
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Zapraszamy na podsumowanie całorocznych działań Muzeum Miasta Łodzi z zakresu architektury i urbanistyki naszego miasta. Dotacje z Fundacji Orange oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwiły nam stworzenie niezwykłych eksponatów, które wejdą w skład stałej ekspozycji naszej instytucji.
Zaprezentujemy makietę "zaginionego kwartału", czyli zabudowy, która przed II wojną światową znajdowała się na obszarze dzisiejszego parku staromiejskiego oraz Starego Miasta od ulic Ogrodowej i Północnej, po Wojska Polskiego i Limanowskiego. Po przeanalizowaniu setek zdjęć i archiwalnych teczek oddamy mieszkańcom i mieszkankom Łodzi model, który, mamy nadzieję, będzie przedmiotem wielu rozmów, analiz i przywróci, chociażby częściowo, w tej materialnej warstwie, pamięć o nieistniejącym już fragmencie Łodzi.

To nie jedyna miniatura jaka będzie nam towarzyszyła tego wieczoru. W ramach projektu "Nauka (dla) Sztuki", obejrzymy odtworzoną przez studentów Politechniki Łódzkiej (pod opieką dr Anetty Kępczyńskiej-Walczak i mgr Justyny Pietrzykowskiej) w pomniejszonej skali, salę jadalną Pałacu Poznańskich, która od przyszłego roku będzie umożliwiała osobom niewidomym, poprzez dotyk, wyobrażenie sobie wyglądu pałacowych wnętrz.

Prezentacji będzie towarzyszyła wystawa archiwalnych zdjęć i cytatów z prasy, pokazujących i opisujących życie w dzielnicy, która była przedmiotem naszych analiz.
Podczas spotkania swoją premierę będzie miała również filmowa zapowiedź kolejnej produkcji edukacyjnej, która niebawem dołączy do poszerzanego systematycznie zbioru filmów o naszym mieście dostępnych na naszym kanale YouTube.

Tego dnia zapraszamy także na:

Godz. 16:30 Oprowadzanie specjalistyczne dla osób z dysfunkcjami wzroku, więcej>

Finał projektu W poszukiwaniu zaginionego kwartału połączony z prezentacją makiety fragmentu Łodzi

17 grudnia (środa), godz. 18:00

Miejsce: Sala Lustrzana

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Wstęp wolny

Zapraszamy na podsumowanie całorocznych działań Muzeum Miasta Łodzi z zakresu architektury i urbanistyki naszego miasta. Dotacje z Fundacji Orange oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwiły nam stworzenie niezwykłych eksponatów, które wejdą w skład stałej ekspozycji naszej instytucji.

Zaprezentujemy makietę "zaginionego kwartału", czyli zabudowy, która przed II wojną światową znajdowała się na obszarze dzisiejszego parku staromiejskiego oraz Starego Miasta od ulic Ogrodowej i Północnej, po Wojska Polskiego i Limanowskiego. Po przeanalizowaniu setek zdjęć i archiwalnych teczek oddamy mieszkańcom i mieszkankom Łodzi model, który, mamy nadzieję, będzie przedmiotem wielu rozmów, analiz i przywróci, chociażby częściowo, w tej materialnej warstwie, pamięć o nieistniejącym już fragmencie Łodzi.

To nie jedyna miniatura jaka będzie nam towarzyszyła tego wieczoru. W ramach projektu "Nauka (dla) Sztuki", obejrzymy odtworzoną przez studentów Politechniki Łódzkiej (pod opieką dr Anetty Kępczyńskiej-Walczak i mgr Justyny Pietrzykowskiej) w pomniejszonej skali, salę jadalną Pałacu Poznańskich, która od przyszłego roku będzie umożliwiała osobom niewidomym, poprzez dotyk, wyobrażenie sobie wyglądu pałacowych wnętrz.

Prezentacji będzie towarzyszyła wystawa archiwalnych zdjęć i cytatów z prasy, pokazujących i opisujących życie w dzielnicy, która była przedmiotem naszych analiz.

Podczas spotkania swoją premierę będzie miała również filmowa zapowiedź kolejnej produkcji edukacyjnej, która niebawem dołączy do poszerzanego systematycznie zbioru filmów o naszym mieście dostępnych na naszym kanale YouTube.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum