Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

…raczej konceptualnie niż sensualnie

22 marca (niedziela), godz. 17:00 zapraszamy do kawiarni muzealnej retroCafe na spotkanie z Aurelią Mandziuk-Zajączkowską zatytułowane  …raczej konceptualnie niż sensualnie. Wstęp wolny
W ramach cyklu spotkań z artystami łódzkimi w Muzeum Miasta Łodzi, Dział Sztuki przedstawi twórczość  Aurelii Mandziuk-Zajączkowskiej.  Jej wszechstronna działalność jako artystki, animatora kultury, kuratora wystaw i dydaktyka, zostanie pokazana w kontekście zjawiska zacierania się granic i wzajemnego przekraczania dziedzin artystycznych. Autorska prezentacja ujawni złożoność procesu funkcjonowania twórcy poprzez wypadkową jego doświadczeń, spotkań z ludźmi, a także specyfiki miejsca w którym żyje - Łodzi.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) doktorat i habilitację w dyscyplinie artystycznej wzornictwo uzyskała w macierzystej uczelni na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Pracuje w Politechnice Łódzkiej w Instytucie architektury Tekstyliów na kierunku Wzornictwo, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu d.s. artystycznych.
Ma w swoim dorobku 11 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad stu wystawach zbiorowych w Polsce, Francji, Niemczech, Holandii, Danii, Słowacji, Czechach, Włoszech, Izraelu, USA i Korei.
Była współwydawcą i redaktorem pisma Text i Textil, a także współtwórcą i prezesem polskiego oddziału World Crafts Council. Jest członkiem współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja.
Była twórcą i wieloletnim dyrektorem PATIO Centrum Sztuki, gdzie zorganizowała ponad 150 zdarzeń artystycznych, a miejsce to należało do wiodących galerii uczelnianych w Polsce.
Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od tkaniny unikatowej systematycznie zbliżając się ku intermediom. Jako twórca realizuje prace na styku różnych dziedzin sztuki. Tworzy tkaniny, obrazy, obiekty i instalacje. „Istotny jest dla niej kontekst powstania i występowania pracy. Swoje ostatnie prace zamyka w terminie „contextile art”, wskazując na ich rodowód w tkaninie, a jednocześnie podkreślając otwarcie na kontekstualizm”. Więcej o artystce w tekście Karoliny Jabłońskiej na www.aurelia-mandziuk-zajaczkowska.pl

Fot. archiwum artystki

…raczej konceptualnie niż sensualnie
Spotkanie z Aurelią Mandziuk-Zajączkowską
Prowadzący: Adam Klimczak
Miejsce: kawiarnia retroCafe
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

22 marca zapraszamy również na:

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Łódzkie mody. Moda i akcesoria stroju XIX-XX w.
Więcej

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Kolorowe międzywojnie. Polskie malarstwo z lat 1918-1939 z kolekcji prywatnej
Więcej

Warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu "Galeria Małego Mistrza"
Więcej

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum