Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty dla dorosłych

28 marca (sobota), godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty teatralne dla dorosłych Czary na wyspie.
Prowadząca: Izabela Staniewska, Katarzyna Kuropatwa-Pik
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod nr. tel. 42 254 90 94 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Mottem warsztatu są słowa Krzysztofa Warlikowskiego - "Szekspir pokazuje nas takich jakich siebie nie znamy". Szczególną formę owo nierozpoznanie przyjmuje w "Burzy" W. Szekspira. Topos wyspy, odsyłający do miejsca oddzielonego od świata, sprzyja refleksji nad własną tożsamością – tym samym tworząc grunt do spotkania z samym sobą, badania własnych granic. Warsztat ma charakter interdyscyplinarny i integracyjno–edukacyjny. Oparty na klasyce dramatu i teatru odwołuje się także do najlepszych tradycji w budowaniu scenografii i projektowaniu kostiumów. W tym przypadku do prac Władysława Daszewskiego, który zaprojektował je na potrzeby realizacji "Burzy" w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi w 1947 roku.

Warsztat będzie integrował pracę indywidualną i grupową, wykorzystana zostanie prezentacja jako forma wprowadzenia. Uczestnicy będą zachęcani do swobodnej dyskusji w czasie wykonywanie niektórych zadań. Proste techniki teatralne, improwizacje, przekładanie form komunikacji słownej na działanie, koncentracja na doświadczeniu zmysłowym i przekładaniu go na formę teatralną, wyrażaniu emocji w zmaganiu się z materią malarską służącą do powoływania teatralnej rzeczywistości. Ponadto możliwość pracy przy użyciu materiałów niespotykanych w standardowych warsztatach z pogranicza teatru i plastyki – tj,. dużymi płytami stanowiącymi moduły do mobilnej scenografii wykorzystanej następnie w pokazie warsztatowym. Skala makro takiej pracy znacznie bliżej teatru pozostaje niż zwyczajowo używany karton czy kartka papieru.

Wydarzenie realizowane oraz finansowane ze środków "Dotknij Teatru".

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum