Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Warsztaty "Galeria Małego Mistrza"

26 kwietnia (niedziela), godz. 12:00 jak co miesiąc zapraszamy na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu Galeria Małego Mistrza. Tematem nadchodzącego spotkania będzie Francja-elegancja a same zajęcia towarzyszą wystawie „Łódzkie mody. Moda i akcesoria stroju XIX-XX w.”. Podczas oprowadzania można będzie obejrzeć niezwykle kolorowe i wykwintne ubrania dawnych mieszkańców Łodzi oraz dowiedzieć się jak wyglądały pantalony, meloniki, kepi czy pierwsze kostiumy kąpielowe. Ponadto podczas gry edukacyjnej najmłodsi goście poznają tajemnice urody XIX-wiecznych elegantek oraz modnych dżentelmenów. Uważni obserwatorzy szybko przekonają się, że nawet najdrobniejszy element stroju miał świadczyć o elegancji i zamożności osoby – a jedną z jego części będą mogli samodzielnie wykonać podczas części warsztatowej.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-12 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw stałych, działania warsztatowe promujące i przekazujące wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Prowadząca: Paulina Dzwonkowska
Miejsce: hol główny
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp na warsztaty jest płatny (jedna osoba – 7 zł, dwie osoby – 10 zł, trzy osoby – 15 zł), a ilość miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem tel.: (42) 254 90 11 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it do 24 kwietnia (piątek) do godz. 16:00.

26 kwietnia (niedziela), godz. 12:00 zapraszamy również na spotkanie z cyklu Niedziela w Pałacu: 40 obiektów na 40-lecie Muzeum Miasta Łodzi. Wykład Łódzkie mody. O modach i strojach XIX-XX w. wygłosi dr Łukasz Grzejszczak
Więcej o spotkaniu

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum