Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Insilva – gra miejska o Starym Polesiu

17 maja w niedzielę, tuż po Nocy Muzeów, startuje gra miejska „Insilva”, której akcja będzie toczyła się przez cały tydzień na terenie Starego Polesia. Podczas siedmiodniowej rozgrywki gracze poznają wiele zakamarków w kwartałach na zachód od ścisłego centrum Łodzi i przy pomocy nowoczesnych technologii rozwiążą liczne zagadki. Zapraszamy drużyny dwu lub trzyosobowe, aby przyłączyły się do gry, a tym samym do organizacji „Insilva”, która stara się zapobiec zniszczeniu Starego Polesia.
Gracze wspólnie przeciwstawią się złowrogiemu deweloperowi – firmie TerraNova, planującej wyburzenie wszystkich kamienic pod przyszłą niepewną inwestycję.

Zapoznaj się z Regulaminem gry
Pobierz Regulamin

Zajrzyj na stronę dewelopera i zobacz co szykuje dla Starego Polesia - http://terranova.com.pl/.

- To, co udało się ustalić na tę chwilę, to fakt, że Terranova to tylko fasada, za którą kryje się potężna organizacja o wielkich wpływach. Będziemy musieli dotrzeć do źródeł i mocodawców całej intrygi. Z pewnością jest tutaj o wiele więcej do wyjaśnienia niż nam się pozornie wydaje.

Zarejestruj się! Czekamy na drużyny dwu lub trzyosobowe:

https://topografie.typeform.com/to/XpDCy5

Za zaangażowanie w sprawy miasta czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad trzech tysięcy złotych, których sponsorem jest pan Marek Zimoch.
Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna otrzyma 700 zł w postaci karty upominkowej do zrealizowania na terenie całego centrum handlowego Manufaktura
Odpowiednio za zajęcie kolejnych miejsc nagrody będą wynosiły 400, 200 i dwie po 100 zł.
Ponadto uczestnicy otrzymają najnowsze wydania książek o Łodzi, zaproszenia na bezpłatne kursy tańca do szkoły Project Salsa oraz gry planszowe od Stowarzyszenia Topografie.

Gra miejska jest wstępem do szerokich działań animujących to wyjątkowe XIX wieczne łódzkie osiedle.

Mieszkańców czekają spacery, projekcie filmowe, święto ulicy Gdańskiej z licznymi atrakcjami. W staropoleskich przedszkolach odbywają się już zajęcia o fabrykantach, a w szkole podstawowej nr 26 na Pogonowskiego tworzony jest zespół Małych Przewodników, który po wakacjach poprowadzi wycieczkę po szlakiem najciekawszych historii i zabytków znajdujących się na terenie Starego Polesia. Na początku czerwca natomiast zaprezentowany zostanie film, który przybliży historię i największe walory, tego trochę zapomnianego, ale bardzo ciekawego miejsca.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Orange w ramach programu Akademia Orange

Projekt sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu pana Marka Zimocha

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum