Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Kulturowy pejzaż muzyczny

14 czerwca (niedziela), godz. 18:00
Kulturowy pejzaż muzyczny
W programie: romanse cygańskie i rosyjskie oraz pieśni żydowskie
Koncert z cyklu Muzyczne Degustacje u Poznańskich

Wystąpi: Anna Maria Adamiak
Artystce towarzyszyć będą: Krzysztof Jaszczak – fortepian
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon
Prowadzący: Paweł Świętorecki
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi
ul. Ogrodowa 15
Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie muzeum.

„Najpiękniejsze romanse cygańskie i rosyjskie” to projekt, na który składają się najpiękniejsze romanse cygańskie i rosyjskie wykonywane wokalnie oraz instrumentalnie. Na koncercie nie zabraknie też popularnych – „znanych i lubianych” - piosenek cygańskich. Całość opatrzona będzie komentarzem Pawła Świętoreckiego.

Anna Maria Adamiak
Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina Litwa).
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno – aktorskiego, specjalność – śpiew solowy, Akademii Świętokrzyskiej -wychowanie muzyczne, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – podyplomowe mistrzowskie studia wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni – katedra kameralistyki.
Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty, napisanej specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami. Jej sylwetka została ujęta w książce „Polscy śpiewacy” Jacka Chodorowskiego , „Bel canto w Krakowie” tego samego autora oraz „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra.
Reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza.
Została uhonorowana odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – „Mimo Wszystko”. W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc.

Tego dnia zapraszamy także na:

godz. 11:00 Spotkanie z cyklu Lubię wiedzieć - Konwersje na judaizm – Tora, historia i stan obecny, więcej>

godz. 12:00 Finisażowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie Kolorowe międzywojnie, więcej>

godz. 14:00 Tłumaczenie miasta - spacer po Łodzi dla obcokrajowców, więcej>

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum