Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Poszukiwany Izrael Poznański

23 sierpnia (niedziela), godz. 11:00 i 13:00
Poszukiwany Izrael Poznański
Zwiedzanie z fabułą z okazji 182. urodzin Izraela Poznańskiego

Współorganizator: Muzeum Fabryki
Miejsce zbiórki: Muzeum Fabryki, ul. Drewnowska 58
Wstęp: bilet normalny - 20 zł, bilet ulgowy- 15 zł (bilety do nabycia w Muzeum Fabryki)
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: telefonicznie pod numerem 42 664 9293 bądź mailowo na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

182. lata temu (dokładnie 25 sierpnia 1833 roku) urodził się Izrael Poznański, jeden z najbogatszych mieszkańców Łodzi, zwany „królem bawełny”.  Z tej okazji Muzeum Fabryki i Muzeum Miasta Łodzi serdecznie zapraszają na zwiedzanie fabularne pt. „Poszukiwany Izrael Poznański”.

Zbliżają się urodziny właściciela fabryki. Izrael jest jednak bardzo zapracowany i nie planuje żadnej uroczystości. Nie zorientował się nawet, że minął kolejny rok. Leonia Poznańska (w tę rolę wcieli się znana łódzka przewodniczka - Elżbieta Pędziwiatr) planuje zrobić jednak mężowi niespodziankę.  Zaprasza gości na wspólne przygotowanie urodzin i spacer po fabryce i pałacu.

Izrael odgadł zamiary żony i postanowił ukryć się w fabryce.

Czy grupie uda się znaleźć jubilata?


By dowiedzieć się tego – a także wielu innych ciekawostek – zapraszamy do Muzeum Fabryki i do Muzeum Miasta Łodzi. Będzie to niezwykła podróż w czasie, w trakcie której w rolę Państwa Poznańskich i pracowników fabryki wcielą się przewodnicy. W czasie zwiedzania na gości będą czekały atrakcyjne zagadki i nietypowe zadania.

Fot. Muzeum Fabryki

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum