Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Jan Karski.Człowiek Wolności

Tytuł: "Jan Karski. Człowiek wolności"
Miejsce: Manufaktura, Aleja Dobrego Smaku wzdłuż ogrodu Pałacu Poznańskiego.
8 - 25 kwietnia 2013

8 kwietnia 2013 o godzinie 12.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi zostanie uroczyście otwarta wystawa poświęcona postaci Jana Karskiego. Miejscem ekspozycji będzie Manufaktura, Aleja Dobrego Smaku wzdłuż ogrodu Pałacu Poznańskiego. W dniu tym przypada Dzień Pamięci o Zagładzie, Jom HaSzoa.
Wystawa prezentowana będzie do 25 kwietnia.
Na ekspozycję składają się 22 plansze, na których przedstawiono biografię Karskiego, począwszy od lat spędzonych w rodzinnej Łodzi, poprzez studia, czas wojny, kiedy to podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów, aż po jego działalność powojenną.
Organizatorem wystawy jest Muzeum Historii Polski. Współorganizatorami: Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Manufaktura, mecenasem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, sponsorem Ernst & Young Polska.

Kuratorami wystawy są Ewa Wierzyńska i Magdalena Pawlak z Muzeum Historii Polski,
autorką scenariusza Joanna Podolska, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Wystawa była prezentowana w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, w Teatrze Polskim oraz w gmachu Sejmu RP,  a także we Wrocławiu. Jej anglojęzyczna wersja była prezentowana w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie.

Po wernisażu wystawy o godz. 13.00 odbędzie się Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi pokaz filmu dokumentalnego „Moja misja” w reżyserii Michała Fajbusiewicza i Waldemara Piaseckiego.
Wstęp wolny.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum