Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

MIASTO+

MIASTO+
Wystawa w ramach Łódź Design Festival 2014
9 października 2014 r. - 19 października 2014 r.
Organizator: Łódź Art Center
Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka
Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych
Wernisaż: 9 października (czwartek), godz. 16:30
Oprowadzanie kuratorskie: 12 października (niedziela), godz. 12:00


Wystawa prezentuje miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie, stworzone przez najzdolniejszych młodych polskich projektantów z myślą o mieszkańcach Gdyni i turystach odwiedzających miasto.
Projektanci biorący udział w projekcie są młodzi lub bardzo młodzi, zdążyli już zaznaczyć swoją obecność ciekawymi realizacjami, udziałem w ważnych wystawach oraz nagrodami w konkursach designu. Pochodzą w większości z głębi lądu i pewnie dlatego najmocniej przemawia do ich wyobraźni nadmorski, otwarty charakter Gdyni.
Zadanie jakie otrzymali, to stworzenie projektów adresowanych do mieszkańców miasta i przyjezdnych w każdym wieku. Projektów wchodzących w dialog z otoczeniem, odpowiadających na potrzeby i pragnienia ludzi. To miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie. Inne, to przedmioty-pamiątki – użytkowe lecz niosące ładunek emocjonalny przez swoją materię i skojarzenia.

Projektanci: Izabela Bołoz, Jan Kochański, Kosmos Project, Agata Matlak-Lutyk i Jan Lutyk, Natural Born Design, Jola Starzak i Dawid Strębicki, Tabanda

Agnieszka Jacobson-Cielecka
Konsultant merytoryczny Łódź Design Festival, niezależna kuratorka wystaw designu, Head of Design School of Form w Poznaniu, krytyk designu, dziennikarka, publicystka. Od czasu, gdy pisanie o designie w „Elle Decoration” – magazynie, który wprowadziła na polski rynek i prowadziła jako redaktor naczelna przez siedem lat (2000-2007) – zamieniła na tworzenie i organizowanie wystaw o designie, Agnieszka Jacobson-Cielecka stała się jednym z najważniejszych promotorów młodych twórców z Polski i świata. Od 2008 pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com) i kuratora wielu wydarzeń tego festiwalu (wystawy Play&Joke 2008, Design Tales 2009, Crumple Zone 2009). Najbardziej znane koncepty kuratorskie Agnieszki Jacobson Cieleckiej to Polska Folk, Materia Prima oraz Unpolished (razem z Pawłem Grobelnym) (www.unpolished.pl), prezentowane na wielu festiwalach i w muzeach designu w Europie. www.agnieszka-jacobson.pl

"Ławka do moczenia stóp w Bałtyku" Tabanda

"Łódeczka" Jan Lutyk&Agata Matlak

"Iloczyny" Izabela Bołoz

"Kult Morza" Kosmos Projekt

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum