Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Moje wizje miasta

Moje wizje miasta
10 października 2014 r. - 9 listopada 2014 r.
Autor: Oskar Gorzkiewicz - laureat Muzeum Miasta Łodzi w konkursie im. Wł. Strzemińskiego: Sztuki Piękne 2013 organizowanym corocznie przez Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi
Miejsce: Galeria W biegu
Kurator: Anna Małaczyńska
Wernisaż: 10 października (piątek), godz. 18:00


Na wystawie „Moje wizje miasta” zaprezentowany zostanie cykl prac graficznych, wykonanych przez Oskara Gorzkiewicza w technice akwaforty, będący luźną impresją motywów i detali architektonicznych. Inspiracją jego prac jest bliżej nieokreślona, wyimaginowana architektura miasta. Prezentowany po raz pierwszy w muzeum cykl jest efektem pracy twórczej artysty, który w 2013 roku otrzymał nagrodę Muzeum Miasta Łodzi w konkursie im. Wł. Strzemińskiego organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Oskar Gorzkiewicz urodzony 13 maja 1988 roku w Koluszkach. W latach 2004-2008 uczęszczał do Zespołu Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Następnie w latach 2008-2012 studiował na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów na kierunku Wzornictwo. Od 2009 roku studiuje w Akademii Sztuk Pięknych  w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa na kierunku Grafika.
Aktualnie uczęszcza do Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prowadzonej przez prof. Krzysztofa Wawrzyniaka i asyst. Alicję Habisiak-Matczak. W swojej twórczości zajmuje się głównie grafiką artystyczną, a w szczególności akwafortą. Jest to dziedzina sztuki. która wymaga precyzji, cierpliwości oraz zaangażowania; szczególnie dzisiaj w dobie komputerów, gdy wszystko można zrobić bardzo szybko. Rozwlekły przebieg, który niesie ze sobą jednak niemała satysfakcję.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum