Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

STOP KLATKA. Piotr Siudeja.

Tytuł: STOP KLATKA Piotr Siudeja. Laureat Muzeum Miasta Łodzi w 31. Konkursie im. W. Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi. Sztuki Piękne 2014
Termin: 26 marca – 26 kwietnia 2015 r.
Miejsce: Galeria W biegu
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Kurator: Piotr Siudeja
Koordynator: Anna Małaczyńska
Wernisaż: 26 marca (czwartek), godz. 18:00

Piotr Siudeja laureat Muzeum Miasta Łodzi w konkursie STRZEMIŃSKI – SZTUKI PIĘKNE 2014 Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.  Student studiów magisterskich na wydziale Tkaniny i Ubioru (malarstwo: pracownia prof. Wojciecha Ledera), absolwent technikum odzieżowego im W. S. Reymonta w Częstochowie. Poza malarstwem zajmuje się także projektowaniem ubioru. Ma za sobą indywidualną wystawę w galerii OFF Piotrkowska.  
Wystawa jest prezentacją  ostatnich dokonań autora. Większość prac zastało wykonanych w drugiej połowie 2014 i początku 2015 roku. Przewijającym się motywem jest miejska architektura.  Inspiracje pochodzą z zatrzymanych spojrzeniem fragmentów codziennej rzeczywistości:  łódzkich ulic, kamienic, podwórzy.  W obrazach podkreślona jest faktura, która swoim kierunkiem jak i połyskiem organizuje przestrzeń. Użyty w obrazach tynk ma podkreślić materialność betonowych schodów czy murów. Zastosowanie różnych technik oraz geometrycznych form w porządku perspektywicznym pozwala pracom balansować pomiędzy abstrakcją i mimetyzmem.

Piotr Siudeja urodził się 12 października 1991 r. w Częstochowie. Od 2014 student studiów magisterskich na wydziale Tkaniny i Ubioru (specjalizacja projektowanie ubioru: prof. Barbara Hanuszkiewicz, malarstwo: pracownia prof. Wojciecha Ledera), absolwent technikum odzieżowego im W. S. Reymonta w Częstochowie. Poza malarstwem zajmuje się także projektowaniem ubioru. Zdobywca Grand Prix w konkursie STRZEMIŃSKI - SZTUKI PIĘKNE 2014.

Wystawy indywidualne:
- Piotr Siudeja Malarstwo, Galeria OFF Piotrkowska, 2014 r.
- STOP KLATKA, Muzeum Miasta Łodzi, 2015 r.

Wystawy zbiorowe:
- Pokonkursowa wystawa Strzemiński Sztuki Piękne 2014, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 2014 r.
- Warsztat i wyobraźnia, wystawa pokonkursowa, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie 2015 r.

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum