Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Bałuty: mitologia/faktografia - wystawa plenerowa

Bałuty: mitologia/faktografia
Termin:16 maja – 27 września 2015
Miejsce: ogród pałacowy
Premiera: Noc Muzeów 16 /17 maja (sobota/niedziela)
Kurator: Marcin Szymański


Ekspozycja ukazuje historię Bałut – cechującej się niepowtarzalnym kolorytem i specyfiką dzielnicy Łodzi, która do dziś wywiera silny wpływ na tożsamość miasta i jego mieszkańców. Na wystawie zaprezentowane są: fotografie, dokumenty i wycinki prasowe oddające klimat tej fascynującej dzielnicy, między innymi pod kątem handlu, życia codziennego i kultury.

Prezentacja w ogrodzie muzealnym jest pierwszym elementem projektu o tym samym tytule, w ramach którego muzeum zaprezentuje także wystawę czasową, czynną od 1 czerwca do połowy października 2015, rozwijającą wątki zasygnalizowane na ekspozycji plenerowej oraz zaprosi łodzian do udziału w licznych warsztatach edukacyjnych i spotkaniach.

Zadaniem ekspozycji plenerowej będzie też zachęcenie mieszkańców miasta to przynoszenia własnych pamiątek, materiałów, a przede wszystkim opowieści dotyczących historii Bałut. To wszystko przedstawione będzie na ostatniej, wrześniowej wystawie o podtytule Bałut portret własny. Projekt Bałuty: mitologia/faktografia potrwa do końca października 2015 r.

Sponsor wystawy:

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum