Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Museum

Wystawa mobilna "Bałuty: mitologia/faktografia"

Na wystawę mobilną „Bałuty: Mitologia/faktografia” składa się 12 plansz  PCV 200 cm x  90 cm drukowanych jednostronnie, o grubości ok 0,4 cm z nadrukiem odpornym na warunki atmosferyczne. Wystawa możliwa do wypożyczenia razem z metalowym stelażem, który umożliwia zestawienie sześciu dwustronnych ścianek, łączonych pod kątem 90 stopni. Możliwa ekspozycja w pomieszczaniach i w plenerze.
Kontakt: Maja Jakóbczyk, tel. 042 254 90 11 / This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Wystawa jest dostępna w wersji online - można ją obejrzeć klikając tutaj - plik PDF

Ekspozycja ukazuje historię Bałut – cechującej się niepowtarzalnym kolorytem i specyfiką dzielnicy Łodzi, która do dziś wywiera silny wpływ na tożsamość miasta i jego mieszkańców. Na wystawie zaprezentowane są: fotografie, dokumenty i wycinki prasowe oddające klimat tej fascynującej dzielnicy, między innymi pod kątem handlu, życia codziennego i kultury.

Prezentacja w ogrodzie muzealnym jest pierwszym elementem projektu o tym samym tytule, w ramach którego muzeum zaprezentuje także wystawę czasową, czynną od 1 czerwca do połowy października 2015, rozwijającą wątki zasygnalizowane na ekspozycji plenerowej oraz zaprosi łodzian do udziału w licznych warsztatach edukacyjnych i spotkaniach.

Zadaniem ekspozycji plenerowej będzie też zachęcenie mieszkańców miasta to przynoszenia własnych pamiątek, materiałów, a przede wszystkim opowieści dotyczących historii Bałut. To wszystko przedstawione będzie na ostatniej, wrześniowej wystawie o podtytule Bałut portret własny. Projekt Bałuty: mitologia/faktografia potrwa do końca października 2015 r.

Autorzy: Marcin Szymański, Agnieszka Pawlak
Projekt i grafika: Tomasz Kochelski

Sponsor wystawy:

E-mailPrint option in slimbox / lytebox? (info) Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum