Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Muzeum poszukuje pamiątek z Foniki

Muzeum Miasta Łodzi w lipcu br. zamierza przypomnieć historię Łódzkich Zakładów Radiowych Fonica. To rozsławione w Polsce i Europie przedsiębiorstwo było w czasach PRL-u motorem postępu technicznego. Niestety burzliwe zakończenie działalności – w czasie transformacji ustrojowej – spowodowało likwidację dokumentów i archiwaliów.

W związku z tym zachęcamy do włączenia się w przygotowania nowej wystawy czasowej pt. „Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica”, której otwarcie zaplanowane jest w lipcu 2016 r.

Do aranżacji ekspozycji poszukujemy przedmiotów, które wiążą się z historią tego znanego łódzkiego przedsiębiorstwa, produkującego w całym okresie istnienia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej sprzęt audiofoniczny. Wszyscy byli pracownicy Foniki lub też osoby, które posiadają w swoich domach urządzenia tam wyprodukowane, dokumenty lub fotografie związane z działalnością firmy proszeni są o kontakt z pracownikami muzeum: Tomaszem Kochelskim z Działu Zbiorów ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 42 254 90 46) lub dr. Marcinem Szymańskim z Działu Historii ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 42 254 90 11).

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum