Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Akademia Małego Łodzianina

17 września (niedziela), godz. 12:30
Akademia Małego Łodzianina

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat
Prowadzenie: Paulina Długosz
Salka Edukacyjna
Bilety: 7 zł / osoba, 10 zł / 2 osoby, 15 zł / 3 osoby (liczba miejsc ograniczona)
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub 42 254 90 11

Jest kilka legend mówiących o tym jak powstało nasze miasto i skąd wzięła się jego nazwa. Która z nich jest tą właściwą i jak naprawdę wyglądały początki naszego miasta - tego dowiedzą się uczestnicy nowego cyklu warsztatów. Wspólnie wsiądziemy do wehikułu czasu i odbędziemy podróż do Łodzi sprzed 300, 400 a nawet 600 lat... W części warsztatowej dzieci będą mogły wykonać prace będące relacją z wizyty w dawnych czasach.

Akademia Małego Łodzianina to nowy cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-12 lat, organizowanych raz w miesiącu. Celem spotkań jest prezentacja różnorodnych treści związanych z historią miasta Łodzi, jego kultury, obyczajowości oraz sztuki. Punktem wyjścia omawianych tematów będą wybrane eksponaty muzeum bądź całe wystawy, dzięki czemu uczestnicy w pogłębiony i przystępny sposób będą mogli zapoznać się ze zbiorami naszej instytucji. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, muzycznych czy też teatralnych.

Wstęp na warsztaty jest płatny (jedna osoba: 7 zł, dwie osoby: 10 zł, trzy osoby: 15 zł), a ilość miejsc ograniczona. Wszystkie materiały zapewnia organizator, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach:

mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem (42) 254 90 11  do 15 września (piątek) do godz. 16:00.

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum