Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Warsztaty Galeria Małego Mistrza

Warsztaty - Galeria Małego Mistrza zatytułowane Kubek w Kubek czyli Kubizm - 12 maja 2013 (niedziela), godz. 12:30-14:00
Kubizm to kierunek w sztuce, powstały we Francji na początku XX wieku. Zapoczątkowany przez Pabla Picassa i Georges'a Braque'a. Nazwa kubizm nawiązuje do łacińskiego słowa cubus, co oznacza sześcian, i w dużej mierze jest bazą do podstawowej cechy nurtu- geometryzacji form. Jednak dużo właściwszym i ciekawszym określeniem dla stylu prac kubistycznych, jest porównanie ich do rzeczywistości, która odbija się w rozbitym lustrze. Przykłady tego typu dzieł z łatwością można odnaleźć w Galerii Mistrzów Polskich i to właśnie one staną się inspiracją do tworzenia kubistycznych martwych natur, z wykorzystaniem  kolorowych figur geometrycznych. Pomocna będzie również ustawiona martwa natura, która zainspiruje młodych adeptów sztuki do stworzenia ciekawych kompozycji.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6- 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu  „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 10 maja br do godziny 15.00.
Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum