Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

"Galeria Małego Mistrza"

Na warsztaty z cyklu Galeria Małego Mistrza zatytułowane PrzebijŚniegi zapraszamy w niedzielę 12 stycznia o godzinie 12.30.
Tematem styczniowych zajęć będzie pejzaż zimowy. Bazując na malarskim dorobku Juliana Fałata, którego ulubionym tematem była zima, będziemy odkrywać jak wyglądają śnieżne widoki o różnych porach dnia: rano, w południe i wieczorem, dokładnie w ten sam sposób jak robił to Julian Fałat, czego przykładem jest obraz eksponowany w Galerii Mistrzów Polskich „Zakole rzeki zimą”, który powstał w kilku wariantach. Trzy ćwiczenia plastyczne w technikach mieszanych pozwolą zgłębić zagadnienie światła w obrazie oraz zaobserwować jak zmienia się pejzaż pod wpływem warunków atmosferycznych.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6 - 10 lat. W ramach programu „Edukacja przez sztukę” przygotowano, na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 10 stycznia 2014 do godziny 15.00.

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum