Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Warsztaty "Galeria Małego Mistrza"

Rama obrazu jest istotnym elementem dekoracyjnym, decyduje w dużej mierze o jego odbiorze, jest swoistą kropką nad „i”. Gdy jest źle dobrana zakłóca walory dzieła. W niedzielę 16 lutego o godzinie 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza. Zajęcia Trzymaj się ram! dla młodych adeptów sztuki poświęcone będą tematyce ram, których niezliczoną ilość przykładów znaleźć można w Galerii Mistrzów Polskich. Spacer po ekspozycji pozwoli na dokładne obejrzenie jakiego rodzaju ramy pasują do poszczególnych prac, wyróżnimy pewien podział na: zdobione, złocone, drewniane, proste, postarzane itd. W części praktycznej uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć tablicę informacyjną, do której przypina się istotne dla nas wiadomości z kolorowym tłem i własnoręcznie wykonaną ramą. Z tektury zostanie wycięta rama, którą trzeba będzie ozdobić według konkretnej koncepcji postarzania, imitując rzeźbiarskie zdobienia itd. ale w taki sposób by dopasować ją do konkretnego malarskiego tła.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu  „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 14 lutego 2014 do godziny 15.00.

16 lutego (niedziela), godz. 12:30
Prowadząca: Monika Urbańska
Miejsce: Galeria Mistrzów Polskich, sala edukacyjna
Wstęp: 15 zł od osoby; ilość miejsc ograniczona
Zapisy pod nr. tel. 42 254 90 40 do piątku, 14 lutego, do godz. 15:00

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum