Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Warsztaty dla dorosłych

28 marca (sobota), godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty teatralne dla dorosłych Czary na wyspie.
Prowadząca: Izabela Staniewska, Katarzyna Kuropatwa-Pik
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod nr. tel. 42 254 90 94 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Mottem warsztatu są słowa Krzysztofa Warlikowskiego - "Szekspir pokazuje nas takich jakich siebie nie znamy". Szczególną formę owo nierozpoznanie przyjmuje w "Burzy" W. Szekspira. Topos wyspy, odsyłający do miejsca oddzielonego od świata, sprzyja refleksji nad własną tożsamością – tym samym tworząc grunt do spotkania z samym sobą, badania własnych granic. Warsztat ma charakter interdyscyplinarny i integracyjno–edukacyjny. Oparty na klasyce dramatu i teatru odwołuje się także do najlepszych tradycji w budowaniu scenografii i projektowaniu kostiumów. W tym przypadku do prac Władysława Daszewskiego, który zaprojektował je na potrzeby realizacji "Burzy" w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi w 1947 roku.

Warsztat będzie integrował pracę indywidualną i grupową, wykorzystana zostanie prezentacja jako forma wprowadzenia. Uczestnicy będą zachęcani do swobodnej dyskusji w czasie wykonywanie niektórych zadań. Proste techniki teatralne, improwizacje, przekładanie form komunikacji słownej na działanie, koncentracja na doświadczeniu zmysłowym i przekładaniu go na formę teatralną, wyrażaniu emocji w zmaganiu się z materią malarską służącą do powoływania teatralnej rzeczywistości. Ponadto możliwość pracy przy użyciu materiałów niespotykanych w standardowych warsztatach z pogranicza teatru i plastyki – tj,. dużymi płytami stanowiącymi moduły do mobilnej scenografii wykorzystanej następnie w pokazie warsztatowym. Skala makro takiej pracy znacznie bliżej teatru pozostaje niż zwyczajowo używany karton czy kartka papieru.

Wydarzenie realizowane oraz finansowane ze środków "Dotknij Teatru".

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum