Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza

10 listopada 2013 (niedziela), godz. 12:30-14:00 odbędą się kolejne warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza zatytułowane Dobra Nocka

Nokturn czyli pejzaż nocny funkcjonował w malarstwie już w epoce baroku. Pierwszym twórcą obrazów nocnych był Caravaggio, a następnie La Tour, ale dopiero impresjonizm nadał nokturnom nową jakość. Pejzaż nocny stanie się pretekstem do stworzenia warsztatów graficznych, bazujących na technice pasteli olejnych i czarnego tuszu.

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6-10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu  „Edukacja przez sztukę” przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 8 listopada br do godziny 15.00.

Również 10 listopada zapraszamy na Finał projektu "Ludzki język łódzki"
kliknij po więcej informacji

Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych (plac Wolności 2) w dniu 10 listopada organizuje kolejne spotkanie z cyklu "Lubię wiedzieć"
kliknij po więcej informacji

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum