Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Sztuka z kamienia - spotkanie towarzyszące wystawie

8 grudnia zapraszamy na spotkanie Sztuka z kamieniatowarzyszące wystawie Zakład Urbanowskich. Rodzina. Dzieło. Twórcy. W programie m.in. prezentacja współczesnych tendencji rozwoju zakładów kamieniarskich pod kątem technologii obróbki kamienia, zakresu usług i wzornictwa oraz oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Wstęp wolny.

Prezentacja współczesnych tendencji rozwoju zakładów kamieniarskich pod kątem technologi obróbki kamienia, zakresu usług i wzornictwa.
W jakim kierunku zdąża współczesne kamieniarstwo? Czy technologia bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatniego półwiecza? Jakie dziedziny sztuki kamieniarskiej rozwijają się najbardziej? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni goście: Ludosław Wenerski, właściciel jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów kamieniarskich w regionie - „Labradoryt” oraz Zdzisław i Przemysław Lisiak, właściciele zakładu, który kontynuuje tradycje rzemiosła kamieniarskiego.

8 grudnia (niedziela), godz. 12:00
Prowadzący: Cezary Pawlak i Marcin Szymański
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

8 grudnia zapraszamy również na:

Różnorodność Kościoła prawosławnego w świecie - spotkanie z cyklu "Lubię wiedzieć" w Oddziale Kultur i Tradycji Wyznaniowych (plac Wolności 2) Zobacz więcej

Ale bomba! - warsztaty plastyczne z cyklu Galeria Małego Mistrza Zobacz więcej

01020304
0506

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum