Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

Spotkanie i promocja książki dr Krzysztofa Woźniaka

Spotkanie i promocja książki dr Krzysztofa Woźniaka Wierzby, wiatraki i żółty ser. Niemieccy gospodarze w regionie łódzkim z cyklu Wokół ciekawej książki
25 maja (niedziela), godz. 11:00
Miejsce: Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp wolny

Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszają na kolejne autorskie spotkanie w ramach muzealnego cyklu Wokół ciekawej książki, które tym razem poświęcone będzie osadnictwu niemieckiemu w regionie łódzkim.

Gościem spotkania i zarazem jego prowadzącym będzie dr Krzysztof Paweł Woźniak, pracownik naukowy UŁ, który ze znawstwem i swadą opowie o „kolonistach niemieckich”, chłopach – gospodarzach, osiedlających się na terenie Polski środkowej od lat 80. XVIII w.  W trakcie odczytu poznamy ich odrębność kulturową, widoczną w języku, religii, kulturze materialnej. Przyjrzymy się sposobowi gospodarowania i osiąganym efektom. Scharakteryzujemy kontakty z polskim otoczeniem i ich zakres, udostępnimy nieznane dotychczas materiały kartograficzne.

Po prelekcji można będzie nabyć najnowszą książkę dr. Krzysztofa Woźniaka i uzyskać pamiątkowy autograf znanego i cenionego historyka łódzkich Niemców.

25 maja zapraszamy również na koncert Studio Muzyki - Contrasty
Dowiedz się więcej

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum